izmit/kocaeli
0531 521 26 01
tr

Eğitim Koçluğu

07.05.2022
1.180
Eğitim Koçluğu

Eğitim Koçluğu

Eğitim Koçluğu , LGS , YKS ( TYT – AYT – YDT ) eğitim koçluğu Sınav Hazırlık öğrencileri için başarıyı hedef edinmiş öğrencilerin sınav yönetimi konusunda destek almaları gereken önemli bir eğitim modelidir. Eğitim koçu , stres yönetimi, Kariyer planlama, Fakülteler, Güncellenen eğitim sistemi ve soruları, Meslekler, Doğru Tercih konularında yıl boyu öğrencilerimiz ile çalışmalar yapmaktadırlar. Haftalık Düzenli olarak yapılan canlı görüşmeler ile öğrencilere ders programı yapılır, yapılan ders programı günlük takip edilir ve adaylar zaman zaman deneme sınavları olur ve eksik noktalar tespit edilerek tamamlanması için yapılması gereken yeni programlar verilir ve aday başarıya giden yolda kontrollü bir şekilde hedefine ulaşır. Özellikle YKS Koçlarımız öğrencileri en iyi fakültelere hazırlamaktadırlar.

Eğitim Koçu, Öğrencilerin En İyi Fakülteleri kazanmaları için bu mesleği severek yapan uzman öğretmenlerdir.

MOTİVASYON ve DERS KOÇLUĞU

YKS hazırlık sürecinde öğrencilerin derslere motivasyonunu sağlayan eğitim danışmanları, öğrencilerin taleplerine göre ders gün ve saatlerinde, ders içeriğinde vb. her talebe göre değişikler yapabilmektedir. Bu değişikliklerin yapılabilmesi için öğrencilerin toplu olarak hareket edip eğitim danışmanları ile iletişim kurmaları gerekir.

Öğrenciler bazı dönemlerde dersleri takip etmekte zorluk çekmekte ve soru çözümlerini, verilen ödevleri gerçekleştirmemekte, bir buhrana girmektedir. Bu gibi dönemlerde öğrencileri derslere motive edici konuşmalar, başarabileceklerine dair inançlarını tazelemeye yönelik soru çözümleri, öğretmenleri tarafından öğrencilerin iyi durumda olduklarının, başarmak için önlerinde hiç bir engel olmadığının belirtilmesi etkili olmaktadır. Öğrenciler yapabildikleri dersleri sever, öğretmenlerle iyi iletişim kurdukları dersleri benimser, bu dersin sorularını isteyerek çözer. Bu kapsamda en az 10 yıl deneyimli öğretmenler tarafından öğrenciler derse motive edilir. Öğrencilerin aslında dersin zor olmadığını görmesi, düzenli çalışma ile her dersin sorularının çözülebileceğine dair inançlarının oluşması öğretmenlerin elindedir.

Kurs Burda Eğitim Merkezi’nde öğretmenler uzmanı oldukları branşlarda öğrencileri derse motive edici bir eğitim sistemine göre hareket eder. Öğrencilerin ders motivasyonu başarılarının anahtarı niteliğindedir.

EĞİTİM KOÇ’U ve BAŞARI

Her Öğrencinin kendine göre değişen bireysel farklılığı vardır bu farkındalığı sağlamak kişiyi yakından anlamak, empati kurmak, düzenli bir program oluşturmak, birebir takip ederek öğrenci-veli-okul-kurs denkleminde öğrencinin en rahat ve verimli bir şekilde ders çalışmasını sağlayan eğitim koçudur.

Eğitim Koçluğu Süresi

Haftada en az bir gün 40 veya 50 dk seanslar şeklinde öncelikli olarak döküman üzerinden bir sistem oluşturulur. YKS Adayının Tüm Üniteleri sisteme ayrıntılı olarak işlenir. Uzman Koç Fakülteleri , değişen eğitim sistemini ,dünyayı ,genel kültür, güncel konular ve yeni nesil soru tarzı döküman ve kitapları çok iyi analiz edebilen uzman kişidir.

Öğretmen – Öğrenci Diyaloğu

Karşılıklı Motivasyon ,boş zaman yönetimi ve stresten uzak bir anlayış ile programlar oluşturulur. Bir daha ki haftanın çözülmesi gereken soruları çözülerek öğrencinin eksik yanları belirlenir.

Koçluk Seansları ve Seminerler

Her Grup Her Yaştan hazırlık grupları için koçluk yapılabilir. Öğrencilerimizin müsait vakitlerinde saatler ayarlanmaktadır. Seanslar adaya özel hazırlanmaktadır. Öğrencilerimize Tüm Fakülteler , Meslekler , Okumak İstedikleri Bölümler Hakkında Genel Bilgilendirme Yapılarak Hedeften Haberdar Edilir. Hedefini En Yüksek Bölümlere Tercih etmek isteyen öğrenciler en iyi eğitim koçlarımız ile çalışabilirler.

LGS Eğitim Koçluğu

8.Sınıf LGS Adayları bir çok rakibinden önde olmak ister o yüzden düzenli bir şekilde lgs adayının ders ve döküman takibi yapılır. Haftalık belli aralıklarla yıl sonuna kadar çok farklı kaynaklardan yapılan bu takip sisteminde büyük bir oranda nrt artışları sağlanacaktır. LGS Koçluk ile bir çok öğrenci en iyi fen liselerini kazanmıştır.

YKS Eğitim Koçluğu Almak İsteyen Öğrenciler

Üniversite Hazırlık her Öğrencinin hayalinde olan bir durumdur. Öğrenciler bu zorlu maratondan en iyi fakülteleri kazanmak isterler. Öncelikli olarak her adayın neye nasıl ve ne şekilde çalışmasını bilmesidir. YKS koçluk seansları haftada bir gün 40 dk lık oturum halinde birebir yapılmaktadır. Koçluk Hizmetlerimiz Tüm İl ve İlçelerde Bağlı Şubelerimizde yada Online Olarak verilmektedir.

DGS, ALES ,YÖS, KPSS, DERS KOÇLUĞU

Tüm Kurslarda koçluk eğitimlerimiz LGS-YKS-LİSE düzeyinde olduğu gibi yetişkin adaylarımız DGS ALES YÖS ve KPSS adaylarımız ders koçluğu ile en iyi dökümanlar üzerinden takip sistemi kurularak, günlük soru girişleri, ünite girişleri, motivasyon seansları ile en iyi mesleklere ulaşmak için itina ile eğitim danışmanlarımız, eğitim ve ders koçlarımız en profesyonel materyaller ile kurumda, evde ve online olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

DİL ve KOÇLUK

İNGİLİZCE, ALMANCA, RUSÇA, İSPANYOLCA, FRANSIZCA, ARAPÇA, FARSÇA, KORE DİLİ, JAPONCA ,ÇİNCE,DOĞU DİLLERİ, BATI DİLLERİ, ÇAĞDAŞ TÜRK LEHÇELERİNDE birebir özel ders hocalarımız aynı zamanda yaptıkları eğitim çalışmalarını ders koçluğu olarak desteklemektedirler. Kurumumuzda Tüm Dünya Dilleri üzerine özel ders öğretmenleri ile çalışmaktayız. Dil Kurslarımız, okuma, yazma, konuşma, grammer üzerine yapılmaktadır. İş, meslek ve çocuklar içinde dil çalışmalarımız vardır. Dil ve Koçluk birbirini tamamlayan iki öğedir.

Sınavlarda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • Soruları çok hızlı okumak: Soruyu yanlış anlamanıza neden olacak hızda okumak, soruları yanlış yapmanıza sebep olur. Beyin, olumsuz kelimeleri olumlu algılamaya meyillidir. O yüzden dikkatli anlayabileceğiniz hızda ve “değildir, en doğru cevap” gibi kelimelerin altını çizerek soruyu doğru anlamaya çalışmanız yararlı olacaktır.
 • “ben bunu biliyorum.” diyerek çeldirici seçeneği işaretlemek: Soru kökünü iyi okumadan ya da tüm cevapları okumadan işaretleme yapmaktan kaynaklanır. Bazı sorulardan “En doğru cevap” istendiği için dikkatlice her sorunun şıkkı okunmalıdır. Mutlaka tüm şıkları okuyun.
 • Sınav anında sınavdaki performansını değerlendirip kaygılanmak: zor bir soruyu cevaplayamadığınız da sınavda Başarısız olacağınızı düşünerek endişeye kapılıp motivasyonunuzu düşürmeyin. Sınav anında önemli olanın elinizden gelenin en iyisini ortaya koymanız olduğunu unutmayın. Her öğrencinin zorlandığı sorular olacağını aklınıza getirin. Kendinize güvenin ve emin olun.
 • İki seçenek arasında kararsız kalmak”: bu tarz soruya fazla takılmadan diğer sorulara geçmek zaman yönetimi açısından önemlidir. Daha sonra tekrar soruya dönerek ara vermiş olarak çözmek doğruyu bulmanızı kolaylaştırır.

 

Eğitim Koçluğu için İletişim Numaramız : 0531 521 26 01

Özel derslerimizle İlgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Hattımızdan Kursumuzla Buradan İrtibat Kurabilirsiniz.

Kurslarımız Hakkında TIKLAYIN

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Bir Yorum Yazın

  error: Content is protected !!
  × Whatsapp Mesaj